Timken M88010B Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Flanged надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 2.6875 надворешен Дијаметар, 0.6875 Ширина
Свеж

Timken M88010B Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Flanged надворешен Дијаметар, Челик,

DEN 1271.52

Достапно е за нарачката

Висок легиран челик за издржливост и топлина толеранција.2 Ширина толеранција standards ISO 492 Tapered ролери имајќи именување conventions ISO 720 Rolling лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Еден куп (надворешниот прстен) за поврзување на шишарки (внатрешен прстен собранија, се продава одделно) за да се формира комплетен еден заострените ролери имајќи.Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи во тешки индустрии, како што се рударството, градежништвото и земјоделството, меѓу другите.На Timken Компанија произведува голем број на лежишта, од легиран челици, и поврзаните компоненти и склопови кои ги исполнуваат Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди за обезбедување на квалитет.Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.Specifications Tapered валчести лежиштаГраница димензии и серија designations ISO 355 Inch дел брои system ABMA стандард 19.Основана во 1899, на Timken Компанијата е со седиште во Кантонот, Охајо.Обично монтиран во спротивните парови на окно да се еднакво дистрибуирате товари, оваа единствена заострените ролери имајќи собранието е во стабилна температури кои се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.