Автоматски Регулатор на Напон - GAVR-15B AVR Автоматски Регулатор на Напон Brushless Генератор Резервни Делови
Свеж

Автоматски Регулатор на Напон - GAVR-15B AVR Автоматски Регулатор на Напон Brushless Генератор Резервни Делови

DEN 774.96

Достапно е за нарачката

Стабилни перформанси, долг животен век.Вграден-во ниска фреквенција заштита функции.Автоматски Регулатор на Напон се составен дел на побудување систем за brushless генератор.На напонски регулатор користи пламен retardant и висока температура отпорни на компоненти за да се гарантира безбедноста на употреба.На AVR сфаќа автоматско прилагодување на генератор излезен напон со контролирање на побудување струја на генераторот.Овој производ може да се стабилизира излезниот напон на brushless генератор со прилагодување на побудување струја на генераторот, и може да се воспостави напон полека.Тоа е погоден за генератор поставува над 120 KW.Спецификација : Модел : GAVR-15 B влезна моќност : Р, N = 170 V~265 VAC 50/60 Hz Откривање напојување : R, L = 170 V~265 VAC; R, H=380 V~440 VAC 50/60 Hz Максимална излезна : 15 A 90 VDC (во 240 VAC текст моќ) Напонот пропис го оценувате : ≤0.5% Генератор магнетно поле отпор : Мин. 9Ω Надворешни potentiometer : 1kΩ, 1/2 W ± 8% Ниска фреквенција заштита : Ако 60 Hz генератор е помал од 55 Hz или 50 Hz генератор е помал од 45 Hz, регулаторот ќе биде исклучена веднаш Оперативни температура : -40~60℃ Пакет листа : 1 x Автоматски Регулатор на Напон.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Copaiba marimari 20ml
Свеж
Copaiba marimari 20ml
Достапно е за нарачката
DEN 1576.80
Оценка на купувачите: